We wnętrzu

We wnętrzu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Kolejny raz aukcje zachęcają do dokonania zmian w wystroju naszych domów i biur. Oferowane pozycje idealnie sprawdzą się jako element odświeżenia wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

22 września, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Stanisław Młodożeniec to jeden z głównych przedstawicieli polskiego futuryzmu, przez jednych zwany 'chłopskim futurystą' przez innych zaliczany do 'pogromców tradycji'. Obraz łączy w sobie intrygujące przedstawienie kobiecego wizerunku z abstrakcyjnym tłem, w które dzięki ujednoliconej kolorystyce idealnie się wpisuje. W portrecie kobiety widać echa dawnych epok, które w nowoczesnym ujęciu tworzą bardzo ciekawą kompozycję.

Stanisław Młodożeniec (ur. 1953 r.), Bez tytułu, 1980

22 września, 19:30, Pragaleria

Obraz idealnie wpasuje się do wnętrza, w którym chcemy wprowadzić mocny element kolorystyczny i ożywić przestrzeń. Również pod względem energetycznym podniesie walory każdego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na ciekawe połączenia kolorystyczne i piękne przejścia tonalne oraz oryginalne odcienie użytych kolorów.

Weronika Lipka (ur. 1992), W letnim zwierciadle, 2021

23 września, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Obraz o kompozycji z akcentem na detal będzie świetnie się prezentował w dużym pomieszczeniu. Jest to również przykład oryginalnej kompozycji przedstawiającej martwą naturę, która spodoba się miłośnikom klasycznych gatunków malarskich z nutą ekstrawagancji.

Elżbieta BOUKOURBANE, Rabaty VII, 2018 r.

24 września, 19:30, Art In House

Piękna, minimalistyczna kompozycja, przedstawiająca abstrakcyjny pejzaż. Użyte kolory wyglądają niezwykle oryginalnie w połączeniu z motywem fauny i flory. Warto zwrócić uwagę na wspaniale wymodelowaną koronę i korę drzewa. Namalowany przy drzewie piesek urozmaica krajobraz i jest uroczym dodatkiem do całości.

Wojciech Pukocz, Wielkie drzewo, 2019

25 września, 16:00, DESA Kraków

Jednym z ważnych etapów naszego życia jest dzieciństwo. Było ono na przestrzeni dziejów idealizowane albo niedoceniane. Portrety dzieci przyniósł dopiero renesans i aktualnie są dosyć popularnym tematem w sztuce. Kompozycja jest niezwykle dynamiczna i różnorodna dzięki wpleceniu postaci w otaczającą ją naturę. Pokazana na obrazie natura poprzez swoją żywiołowość sprawia wrażenie groźnej i nieprzystępnej, a postać dziecka wprowadza spokój i harmonizuje całość.

Katarzyna BOGUSZEWSKA, Obawy

26 września, 20:30, Stricte

Artysta zawsze maluje przy muzyce. Ma ona ogromny wpływ na jego twórczość. Powstawaniu tego obrazu towarzyszyły dźwięki stworzone przez Vangelisa, a tytuł został zaczerpnięty z jednego z Jego utworów. Mroczny krajobraz niesamowicie rozświetla niczym piorun sieć oplatająca księżyc o misternej konstrukcji.

Michał Czejgis, Echa, 2021r.

24 września, 20:30, Kwadrat Art

Dzięki strukturom geometrycznym można ciekawie kształtować i urozmaicać wnętrze. W przypadku geometrii we wnętrzach mniej znaczy więcej. Prezentowana pozycja dzięki intensywnym kolorom, w szczególności kolorowi tła i rozsądnemu rozmieszczeniu elementów wspaniale wpasuje się w szczególności w jasne i duże pomieszczenia.

Joanna Kulska, № 37

26 września, 18:00, ZPAP Bielsko-Biała

„Portrety bez twarzy” zawsze intrygują i skłaniają do refleksji. Biorąc pod uwagę tytuł, odbiorca zastanawia się, czy artyście chodziło o konkretną osobę, czy może wykorzystał motyw do uniwersalizacji przekazu. Forma stylizacji nadaje kompozycji wykwintności i cieszy oko.

Mateusz Taranowski, Wirtuoz jazzu 2019

keyboard_arrow_up
+