Władcy uwagi

Władcy uwagi

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Kryteriów dopasowania dzieła sztuki do wnętrza, przy zachowaniu jego potencjału artystycznego, jest wiele. Obraz to nie tylko motyw, ale również rozmiar, rama i często dla wielu jeden z najważniejszych aspektów, mianowicie kolor. To dzięki kolorom i ciekawej formie artyści są w stanie przykuć uwagę odbiorcy na dłużej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

07 kwietnia, 19:30, Pragaleria

Obrazy artystki cechują się baśniowym i tajemniczym klimatem. Tak, jak w przypadku obrazu Plan B częstym motywem jest natura. Warto zwrócić uwagę na dokładnie dopracowane szczegóły i mocne, żywe kolory. Kompozycja z pewnością przyciągnie uwagę wielu osób.

Beata Mura (ur. 1985), Plan B, 2021

09 kwietnia, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Małgorzata Sęk zajmuje się głównie malarstwem akrylowym, tematem jej prac są ludzie, zwłaszcza interesuje ją świat kobiet. Obraz jest interesujący ze względu na fakturę i kolory. Artystka w niezwykle ciekawy sposób połączyła różne odcienie, a spływające zacieki farby dodają kompozycji dynamizmu i różnorodności.

Małgorzata SĘK, Blue Wonderland, 2021 r.

10 kwietnia, 12:00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Pejzaż, szczególnie pejzaż miejski, zajmuje w twórczości artysty miejsce szczególne. Artysta w ciekawy sposób przedstawił swoją rozdwojoną perspektywę miasta, używając do tego przekształceń perspektywy malarskiej. Warto przyjrzeć się interesującemu zestawieniu czystej, zamalowanej fasady budynku z różem tych po przeciwnej stronie.

Grzywacz Zbylut (1939-2004), Urwany II, 1979-1981

10 kwietnia, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Jerzy Potrzebowski w swojej twórczości tematycznie nawiązywał do sztuki przełomu XIX i XX wieku. Malował nastrojowe pejzaże oraz kompozycje nawiązujące do polskich tradycji, sceny i obrazy inspirowane literaturą. W jego twórczości widoczne są echa wpływów impresjonizmu. Na obrazie w doskonały sposób pokazał energiczną żywiołowość panującą obozie cygańskim oraz podkreślił to dzięki ciepłej palecie barw. Niesamowity światłocień podkreślił szczególnie postać tancerki.

Jerzy Potrzebowski (1921 Sandomierz – 1974 Kraków), Obóz cygański

10 kwietnia, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Ciekawa paleta barwna to główna zaleta obrazu. Miłośnicy martwej natury i ogólnie wątku natury w sztuce docenią oryginalne zabiegi związane z ujęciem i sposobem pokazania malowanej sceny. Obraz jest bardzo realistyczny, aczkolwiek dzięki dominancie kolorystycznej i nagromadzeniu roślinności niektóre realistyczne elementy zacierają się w abstrakcyjny sposób.

Józef WODZIŃSKI

11 kwietnia, 19:00, Avantgarden Gallery

Niesamowita kolorystyka obrazu przyciągnie uwagę większości odbiorców. Artystce udało się w ciekawy i bardzo nowoczesny sposób zrealizować temat martwej natury, wątek owoców. Błękitne, abstrakcyjne plamy tworzą wspaniały kontrast z intensywnym kolorem pomarańczowym. Obraz będzie pasował do wielu wnętrz i wielu z nim doda energii.

Zofia Wawrzynowicz, Oranges, 2020

11 kwietnia, 19:30, Galeria Akwarium

Częstym motywem w twórczości artysty są koty. Zawsze pokazane w oryginalnej pozie lub interesującym ujęciu i zachowaniu. W każdym przypadku artysta nie pozostawia ich bez wyraźnie oddanych emocji. Kolejnym często pojawiającym się wątkiem jest morze, w tym przypadku lekko zaznaczone w formie pejzażu za oknem.

Adam Swoboda,Depresja,2020

11 kwietnia, 21:00, Galeria Xanadu

Obraz jest bardzo oryginalny ze względu na surową formę i monochromatyczną kolorystykę. Przedstawiona scena wydaje się oglądana zza brudnej szyby tudzież na starym zdjęciu lub filmie. Uwagę przykuwają szczególnie detale faktury budynku, które różnicują odcienie i dynamizują przestrzeń.

Joanna Pałys, Obiekt 3, 2010

11 kwietnia, 22:00, Stricte

Przykład kompozycji, w której forma mówi sama za siebie. Złoty kontrastujący z niebieskim i granatem to niecodzienne połączenie, które w tym przypadku sprawdza się świetnie. Linie nawiązujące w niektórych miejscach do linii papilarnych plus oryginalny pomysł na portret składają się na zwracającą uwagę kompozycję.

Katia Meller, Wyjście z cienia, 2021r.

keyboard_arrow_up
+