Zaproś sztukę współczesną do swojego domu

Zaproś sztukę współczesną do swojego domu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wnętrze bez jakiejkolwiek formy sztuki zawsze wydaje się niekompletne. Ponieważ sztuka nowoczesna i współczesna to naprawdę szerokie pojęcia, każdy znajdzie pasujący jego gustom obraz, który wypełni otaczającą go przestrzeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

12 kwietnia, 19:30, 101 Projekt

W pracach Magdaleny Szyszkowskiej wyraźnie widać eksperymentowanie z różnymi technikami. Przedstawiona scena niby współczesna, ale nawiązująca do dawnej fotografii portretowej. Ciekawa jest zabawa różnymi odcieniami szarości oraz plamą barwną o różnym stopniu natężenia. Pomijając walory artystyczne, postacie dziecka i psa będą świetnymi towarzyszami mieszkańca dziecięcego pokoju.

Magdalena Szyszkowska, Najwierniejszy Przyjaciel, 2019

12 kwietnia, 21:00, Art Agenda Nova

Artystkę interesuje motyw nocy, niepokoju, uczucia melancholii. Malowane przez siebie postacie i sceny przepuszcza przez obiektyw noktowizora, uzyskując niesamowite efekty. Na obrazie Nieznajomi świat dziecięcych lęków przeplata się z emocjonalną naturą i ciekawością.

Patrycja Piętka, Nieznajomi IV, 2020

14 kwietnia, 19:00, Krakowski Dom Aukcyjny

Teodora (Dora) Mukułowska malowała przede wszystkim kompozycje figuralne, portrety, martwe natury i krajobrazy w duchu postimpresjonizmu. Oprócz tego tworzyła ekslibrisy, zabawki artystyczne i ilustrowała książki. Odznaczona srebrnym medalem na Salonie Paryskim w 1912 roku oraz krzyżem zasługi za walkę o szkołę polską.

Dora MUKUŁOWSKA (1880-1946), "Martwa natura z lalką"

14 kwietnia, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Artystka chętnie operowała gwałtownymi spięciami sumarycznych kształtów oraz kontrastami plam jednolitego koloru. Wykorzystane połączenie kolorystyczne sprawia, że główny bohater obrazu zyskuje lekko abstrakcyjny charakter. Interesująca pozycja, nawiązująca do przedstawień „groźnych” zwierząt autorstwa artystki, która skupiała się częściej na postaci ludzkiej i jej przetworzeniach.

Teresa Pągowska (1926 Warszawa - 2007 tamże), Kot, 1996

15 kwietnia, 20:30, Kwadrat Art

Twórczość artystki zachwyca bogactwem kolorów, ciekawą formą, wzbogaconą nierzadko elementami orientalnymi. Ciekawy rysunek postaci i geometryczna kompozycja, której elementy nawzajem się przecinają i uzupełniają, kontrastują z intensywną obecnością czarnego towarzysza rozmowy.

Elżbieta Boukourbane, Rozmowa na temat

16 kwietnia, 19:30, Art In House

Obraz o niesamowitej kolorystyce przenoszącej odbiorcę do magicznego świata surrealistycznej natury. Warto przyjrzeć się niezwykłej dokładności w przedstawieniu detali, które nadają charakteru kompozycji i różnicują odcienie. Obraz będzie wspaniałym elementem wystroju salonu lub sypialni.

Grażyna Jeżak, Magiczne jezioro, 2020

17 kwietnia, 19:00, SOPRA

Obraz ukazujący wspaniały warsztat artysty i jego niesamowitą wyobraźnię. Kompozycja przepełniona kolorami, fakturami i kształtami, broniąca się w swoim maksymalizmie teatralnością przedstawienia. Interesujące połączenie nowoczesnej formy z historyczną stylizacją.

Edward Gałustow, 70 x 50 cm.

keyboard_arrow_up
+