Ze sztuką w tle

Ze sztuką w tle

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Coraz chłodniejsze wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w domowym zaciszu. Warto zadbać o to, aby było przyjemnie urządzone, a piękne otoczenie poprawiało nam samopoczucie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.07 października, 19:30, Pragaleria

Wanda Orlińska była znaną ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży i na tej tematyce znała się jak mało kto. Idealny obraz do pokoju dziecięcego, ale także dla dorosłych. Artystka wspaniale oddała melancholijny klimat przedstawianej sceny.

Wanda ORLIŃSKA (1942-2017), Małe smuteczki, 1990

Ręcznie formowany korpus amfory jest dekorowany warstwami przeźroczystego szkła w typie antico z wielobarwnymi smugami, które nadają jej charakteru. Będzie świetną ozdobą ze względu na swoją lekko antyczną formę i fakturę.

Amfora z wklęśnięciem

08 października, 19:00, Agra-Art

Tym razem artystka postanowiła wziąć na warsztat motyw maski i maskarady, co w połączeniu z charakterystycznymi cechami twórczości Rzążewskiej dało interesujący, teatralny efekt. Oprócz motywu niedopowiedzenia, który pogłębia interpretację dzieła, obraz w swojej wymowie, dzięki postaci z widełkami jest także zabawny.

Rzążewska Wioleta, BAL MASKOWY, 2020

Postać na obrazie jest zawieszona w abstrakcyjnej czasoprzestrzeni, co kontrastuje z figuratywnym aktem i tworzy interesującą kompozycję. Dobranie takiej palety kolorystycznej sprawiło, że obraz ma jeszcze bardziej magiczny klimat. Dyskretny akt będzie wspaniale pasował do każdego wnętrza.

Tomicka Anna, LAST LIGHT, 2020

10 października, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Niezwykle klimatyczna akwarela belgijskiego malarza. Warto przyjrzeć się pięknie oddanym szczegółom oraz lekko zarysowanemu tłu, co było świetnym pomysłem na podkreślenie istoty pierwszego planu.

Emile Hoeterickx (1858 Bruksela – 1923 tamże), Paryż w deszczu, 1882 r.

Piękny rysunek i kolorystyka to pierwsze, co przyciąga uwagę w litografii Kislinga. Dodatkowo warto docenić oryginalny sposób kadrowania martwej natury, który przenosi punkt ciężkości kompozycji tytułowy na bukiet kwiatów.

Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer), Bukiet kwiatów

10 października, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Zestaw ten daje dużo możliwości aranżacji zarówno całości, jak i pojedynczych elementów. Każdy z kafelków przedstawiający inną scenę może stać się oryginalną częścią wystroju. Trzeba docenić warsztat autora, gdyż oprócz ładnego odcienia kobaltu uwagę zwracają kompozycja i precyzja każdej pokazanej sytuacji.

26 KAFELKÓW ZE SCENAMI BIBILIJNYMI, Holandia, XVII / XVIII w.

Erno Erb był samoukiem, który wypracował dobry warsztat i dużą biegłość w malarstwie. Motyw przekupek na targu często pojawiał się w jego twórczości. Obrazy odznaczają się bogatą fakturą grubo kładzionej farby, co sprawia, że kolorystyka i przedstawiona scena na dłużej zapadają w pamięć odbiorcy, który może śledzić gest artysty.

Erno ERB

11 października, 19:30, Galeria Akwarium

Ilustracyjny charakter twórczości Kołakowskiego posiada nieodparty urok marzeń sennych i wspomnień. Artysta odsłania przed nami swoją wyobraźnię, która w obrazie My Lady pozwoliła na stworzenie interesującego portretu.

Adam Kołakowski,My Lady

keyboard_arrow_up
+