Zmysłowe płótna

Zmysłowe płótna

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Akt jest jednym z najważniejszych tematów malarskich i fotograficznych w dziejach historii sztuki. Akty stanowią temat wielu dzieł i są ciągłą inspiracją dla artystów. Delikatny lub wręcz przeciwnie, dynamiczny akt kobiecy nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a przy tym będzie idealnym dodatkiem wystroju wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

05 maja, 18:00, Galeria Vratislavia

Autora grafiki nie trzeba nikomu przedstawiać oraz zachwalać jego warsztatu artystycznego. Techniki takie jak heliograwiura umożliwiają posiadanie pracy najznamienitszych twórców w korzystnej cenie.

Jan MATEJKO (1838 - 1893), Zaprowadzenie chrześcijaństwa

05 maja, 19:30, Pragaleria

Głównym motywem twórczości artystki jest człowiek, a właściwie postać, która, ukazuje różne stany ducha. Dominujący, realistyczny element tkwi w niesprecyzowanej przestrzeni. Postaci wyłaniają się z malarskiej materii, gdzie granica pomiędzy szkicem a skończonym obrazem często zostaje zatarta.

Barbara Porczyńska (ur. 1982), Tryptyk z serii: "Rytuały", 2019

05 maja, 20:00, Galeria Vratislavia

Artysta konsekwentnie rozwija swój charakterystyczny styl, ilustracyjny charakter i minimalistyczny styl malowania, często ograniczający się do zgeometryzowanych plam kolorów. W tym przypadku artysta, pomimo odważnej kompozycji, w elegancki i interesujący sposób zinterpretował motyw kobiecości, który przyciągnie uwagę.

Paweł Grabowski, "Naturalnie"

06 maja, 18:00, Agra-Art

Kolejny przykład ciekawego aktu, tym razem o futurystycznym charakterze. Oryginalna forma i kompozycja sprawia, że obraz przyciąga uwagę nie tylko nagością postaci, ale także dalszym planem, kolorystyką oraz nastrojem. Również pole do interpretacji obrazu jest szerokie.

Borowicz Maja, I WILL HOLD YOU, 2018

06 maja, 19:00, FACE TO FACE ART

Ciekawa, ironiczna kompozycja o kolażowym charakterze. Prace artysty są często losowo-podświadomymi układankami, powstającymi nieplanowo podczas samego procesu tworzenia. Pozycja przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnej sztuki, połączenia abstrakcyjnej formy z figuratywnością.

Jan Dąbrowski, Autoportret z jarzębiaczkiem, 2020

06 maja, 20:30, Kwadrat Art

Artystka w interesujący sposób przedstawiła antyczny i rzeźbiarski motyw. Zgeometryzowanie kształtów postaci dało rezultat w postaci ciekawego, nowoczesnego efektu co dodatkowo podbija tło. Warto zwrócić uwagę na formę dyptyku, która wytwarza dialog między postaciami.

Anastasiia Khoma, Adam i Ewa, Dyptyk

07 maja, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Bohaterowie obrazu zostali przedstawieni przy pomocy abstrakcyjnych figur. Jest to kolejny przykład aktu, w którym geometryzacja daje ciekawy efekt. Istotną kwestią kompozycji obrazu są kolor, dynamika obrazu oraz działanie plam i faktur. Pomijając walory estetyczne obrazu, sama jego tematyka i nawiązanie do wątku Adama i Ewy są niezwykle interesujące.

Tomasz KURAN, Czyli jak ugryzę to jabłko to wpuścisz mnie na kocyk, 2021 r.

08 maja, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

W aktach autorstwa artysty ciało jest jędrne, opalone, zdrowe i kipiące radością życia. Do odważnych aktów często pozowały artyście bogate damy. Tło pryzmatycznie zestawianych płaszczyzn buduje płytką, zdynamizowaną przestrzeń. Można zauważyć, że w międzywojennej twórczości artysty przeważał typ lirycznego, melancholijnego portretu kobiecego.

Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer), Akt, przed 1932 r.

08 maja, 19:00, Yegorov Gallery

Ciekawe zestawienie kolorystyczne, które wpasuje się do wielu wnętrz. Interesujące zawieszenie postaci i jej uniesienie tworzy interesujący kontekst wraz z kostkami do gry, których dopracowany rysunek dynamizuje kompozycję.

Elżbieta Ledecka, Sen

keyboard_arrow_up
+