#zostanwdomu z Klasykami Współczesności na aukcji w Art in House

#zostanwdomu z Klasykami Współczesności na aukcji w Art in House

24 kwietnia o 19:30 zapraszamy Państwa do udziału w IV Aukcji Klasyków Współczesności, którą organizuje Dom Aukcyjny Art in House.

W czasie kwarantanny, wszyscy pozostajemy jednak w domach, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości licytacji internetowej przez portal Onebid.pl – sztuka jeszcze nigdy nie była tak blisko!

Prace, które możecie oglądać w ofercie aukcyjnej, prezentują dokonania najlepszych artystów XX wieku, którzy zapisali się na stałe w polskiej historii sztuki. Wśród nich zobaczycie nazwiska związane z okresem Młodej Polski, jak Leon Wyczółkowski oraz Jacek Malczewski, jak również twórców dwudziestolecia międzywojennego o niezwykłej osobowości: Zofię Stryjeńską wraz z cyklem łączącym polski folklor i stylistykę art deco oraz Stanisława Szukalskiego, ekscentrycznego twórcę teorii zermatyzmu i języka zwanego macimową.

W katalogu zgromadziliśmy silną grupę powojennej awangardy polskiej. Pierwszą pozycją jest praca Tadeusza Kantora z lat 60-tych w stylu informel; styl ten prezentuje również kompozycja Zdzisława Salaburskiego z wczesnego okresu jego twórczości. Pod pozycją drugą miłośnicy sztuki z pewnością rozpoznają Jana Tarasina, który stworzył własny system alfabetu graficznego na podstawie doświadczeń zgromadzonych w czasie podróży na Daleki Wschód. Podobne inspiracje ze sztuki azjatyckiej czerpał Andrzej Strumiłło, zaś kwietniowa praca artysty łączy chrześcijańską symbolikę z pozaeuropejskim minimalizmem. Barwną fakturowością odznacza się z kolei obraz Włodzimierza Pawlaka, odtwarzający strukturę sznura – praca została osadzona w geometrycznej oprawie, zacierającej granicę między ramą a kompozycją.

Artyści, których zdobywali rynek od lat 70-tych, to z kolei Krzysztof Pająk (praca z cyklu „Kody DNA”), Rafał Olbiński (ukazujący piękno ludzkiego ciała w surrealistycznej odsłonie), Henryk Płóciennik (wraz ze słynnymi aktami kobiecymi) i Ryszard Grzyb (tym razem na aukcji pojawi się jego zwierzęca akwarela).

W katalogu zobaczycie również artystów, których znacie z Aukcji Nowej Sztuki w Art in House. Są to twórcy czerpiący inspirację z warsztatu dawnych mistrzów, o ugruntowanej pozycji na polskim rynku artystycznym: Tomasz Kostecki i regaty w stylu lat 20-tych, Krzysztof Ludwin – „nerwowy ekspresjonista”, Aleksander Grzybek przenoszący ikony w świat abstrakcyjny czy Krzysztof Gocek, wierny impresjonistycznemu spojrzeniu na naturę.

Ostatnie strony katalogu poświęciliśmy rzeźbom. Wśród nich zdecydowanie dominują brąz i srebro: są to prace Igora Mitoraja, Bolesława Biegasa, Tomasza Sętowskiego oraz Stanisława Wysockiego.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcji: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/1263

Do usłyszenia!
IV Aukcja Klasyków Współczesności
24 kwietnia 2020, 19:30 (piątek)
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

keyboard_arrow_up
+