Aleksandra Błaszczyk - Aukcje

Urodzona w 1989 r. Absolwentka ZPSP w Łodzi. Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w pracowni Grafiki prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajdują się takie techniki jak akwaforta,  litografia, kolaż czy liternictwo. Motywem przewodnim w jej pracach jest architektura, która poddana jest transformacji i stanowi nową przestrzeń bytu. To próba stworzenia nowej wizualnej opowieści miejskiej, która pozwala zobaczyć miasto od strony wewnętrznej, duchowej. Poprzez wprowadzone modyfikacje architektoniczne w korelacji przedstawionych postaci tworzy nowy odrealniony świat zrozumiały jedynie przez artystkę. Jest to pewnego rodzaju przedstawienie teatralne oparte na doświadczeniach życiowych w określonym czasie i przestrzeni. Jej prace były prezentowane i nagradzane w Polsce oraz na świecie, m.in. we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Japonii, RPA, Brazylii i Chinach. W 2010 zdobyła nagrodę indywidualną w konkursie na Ex - Libris 30.

Wybrane wystawy:

  • Staż Graficzno Typograficzny, Książka Artystyczna, Centrum Grafiki KAUS, Urbino, Włochy
  • Wystawa zbiorowa, Mała Forma Graficzna, Amcor Tobacco Packaging  Polska
  •  Międzynarodowa wystawa zakwalifikowanych prac do Print Award Carmen Arozena, Hiszpania
  • „Emocjonalnie” wystawa indywidualna, Bekstejdż Records, Łódź
  • SztukoPoruszenie, Wieczór Kultury z Connecting Arts, ŁDK, Łódź
  • Eksperymentarium i Goście, Przegląd grafiki studenckiej, Galeria ASP, Łódź
  • The 46th Yokosuka Peace Exhibition of Art, Kanagawa, Japonia
  • Nagroda Indywidualne Stypendium w Międzynarodowym Centrum Grafiki KAUS, Urbino, Włochy
  • „Pierwsza Wystawa” z cyklu wystaw w Cotton House, Łódź
  • Wystawa studentów i pedagogów z Katedry Grafiki Artystycznej ASP Łódź, Warszawie
  • Międzynarodowa wystawa zakwalifikowanych prac do Guanlan International Print Biennial, China Printmaking Museum, Chiny
  • Wystawa laureatów 32. Konkursu im. Wł. Strzeminskiego, Sztuki Piękne 2015, Miejska Galeria Sztuki, Łódź
  • Nagroda Galerii Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" w XXXII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego - SZTUKI PIĘKNE, Łódź
  • Nagroda Kolegium Rektorskiego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w XXXII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego - SZTUKI PIĘKNE, Łódź
  • Udział w wystawie Pierwsza Wystawa Galerii ASP, Galeria ASP Piotrkowska 68, Łódź
  • Wystawa indywidualna "Urbinola etc."  | Galeria Pomiędzy, Łódź
  • Cykl Międzynarodowych wystaw "Rhinos are coming"
  • Sala de exposiçoes do Centro Cultural CEEE Erico Verissimo w Lizbonie, Portugalia
  • Torre de Belém Galeria da FBAUL Goethe Institut w Porto Alegre, Brazylia
  • Centre for African Studies Gallery- Uniwersytet w Cape Town, Republika Południowej Afryki
  • Sympozjum Graficzne FLASH DRAWING TOUR - URBINO-FANO-ŁÓDŹ, które odbyło się w Międzynarodowe Centrum Grafiki KAUS Urbino. Wystawa zrealizowanych prac w Colleggio Raffaello w Urbino, Włochy

Błaszczyk Aleksandra, Urbinola III

event 2016/03/19
115 EUR

Aleksandra Błaszczyk, Miasto

event 2016/02/20
114 EUR

Aleksandra Błaszczyk, Urbinola IV

event 2016/02/10
Cena końcowa
156 EUR

Błaszczyk Aleksandra, Fabryka sztuki

event 2015/11/21
Cena końcowa
135 EUR

Aleksandra Błaszczyk, Urbinola II

event 2015/10/28
Cena końcowa
135 EUR

Aleksandra Błaszczyk, Obsesja

event 2015/10/17
118 EUR

event 2015/09/19
Cena końcowa
191 EUR

Aleksandra Błaszczyk, Urbinola I

event 2015/09/08
Cena końcowa
193 EUR

event 2015/08/09
Cena końcowa
140 EUR