porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm;
sygn. od spodu podstawy kobaltem druk: pod 4-dzielną koroną zamkniętą S przekreślone poprzecznie w połowie litery oraz podwójnie ukośnie , złoc.14.
Niemcy, Sitzendorf (Turyngia), XX w.
Na 3-dzielnej podstawie rocaillowej ze złoceniami stojąca przy pniu młoda, bosa dziewczyna, w zawiązanej na głowie chustce-zawoju w grochy, z koszykiem na prawym przedramieniu; w stroju ogrodniczki, stylistyce figurek XVIII-wiecznych.