srebro cechowane (cechy nieczytelne - znak miejski?, monogram złotnika CAV?), częściowo
złocone; wys. 2,2 cm, szer. 34 cm; głęb. 26 cm; waga 350 g.;
Europa Środkowa, Kraje Bałtyckie?, 1694.
Owalna, z szerokim płaskim kołnierzem ozdobionym reliefowymi wiązkami owoców i kwiatów i czterema owalnymi rezerwami z przedstawieniami putt z narzędziami Męki Pańskiej (Arma Christi), w lustrze dwie koliste rezerwy, ujęte w wieńce laurowe z grawerowanym monogramem IHS z Krzyżem i mariogramem MARIA; na odwrocie krawędzi grawerowany napis AAA f.f. 1694.