Brakteat guziczkowy II poł. XIII w., nieokreślona dzielnica, Av.: Miecz, po bokach półksiężyc i trzy kropki.
3-2
Stan zachowania: 3-2
Wieleń 49, Sarbsko 60, waga 0,16 g, śr. 16,49 mm, dobrze wybity i zachowany, szara patyna.