kanelowany, dekorowany czerwienią, złocony;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 33,5 cm;
sygn. na spodzie [dzban] z wpisanym inicjałem ZB;
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice.