50

Kinga CHROMY, Magnolie, 2019 r.

Kinga CHROMY (ur. 1971 r., Kraków)
Magnolie, 2019 r.
olej na płótnie, 73 x 92 cm
sygnowany p. d. róg: ‘KINGA CHROMY’

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Studia na Wydziale Malarstwa w pracowniach: prof. Jana Szancenbacha i prof. Jerzego Nowosielskiego. Dyplom w 1995 roku, w pracowni prof. Juliusza Ząbkowskiego.
Udział w kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa, między innymi:
    1995 - Galeria Kersten - Kraków
    1997 - Galeria Labirynt - Kraków, Norymberga
    1998 - Dusseldorf z Galerią Labirynt
    2000-2002 - Galeria Fundacji
    Bronisław Chromy Art - Kraków
    2001 - Galeria Belotto - Warszawa
    2002 - Canada Winnipeg
    2002 - Galeria Labirynt No2 - Kraków
    2003 - Galeria Fundacji Bronisław Chromy Art - Kraków
    2004 - Nowy Jork
    2004 - 2004 - New York
    2004 - Galeria Fundacji Bronisław Chromy Art - Kraków
    2004 - Space Gallery (Kraków)
    2005 - Casino Austria - Linz (Austria)
    2006 - Muzeum Polskie w Rapperswillu (Szwajcaria)
    2007 - Pałac Sztuki w Krakowie
    2007 - Galeria Sztuki Grodzka (Kraków)
    2009 - Krypta Zasłużonych na Skałce (Kraków)
    2010 - Linz (Austria)
    2011 - Marché d'Art (Francja)
Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, ceramiką.

VI Aukcja Sztuki Nowoczesnej
22 listopada 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
282 EUR
Wyświetleń: 122 | Ulubione: 0

NEXT - Aukcje Sztuki

VI Aukcja Sztuki Nowoczesnej
22 listopada 2019 CET/Warsaw

  > 3 000

NEXT - Aukcje Sztuki
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także