olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 30 cm;
sygnowany p. d.: M.G.W;
Lit.: Maria Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, Poznań - Centrum Kultury Zamek w Poznaniu - 2004, rozdział: „Aneks“, s. 124, il. na s. 112.