BEŁZA Władysław
ANTOLOGIA POLSKA
Wybór najcelniejszych utworów poetów polskich
zestawił...
Z illustracyami Andriollego, Brandta, Kossaka i Gersona.
Wyd.1. Lwów: F.H. Richter, Lipsk: F.A. Brockhaus, W-wa: Ferdynadn Hoesick [1880]; str. XVI, 408, 6 k. tablic z ilustr. (drzeworyty), format 14,5 x 20,5 cm
Tablice odbite w drzeworycie, klocki przygotowano w znacznej części w Drzeworytni Warszawskiej.
TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PŁÓCIENNA Z EPOKI, EFEKTOWNE TŁOCZENIA ORAZ ZŁOCENIA NA LICACH I GRZBIECIE, OBCIĘCIA KART ZŁOCONE, OZDOBNE WYKLEJKI
Stan DB/ drobne przetarcia okładek, ubytek części szyldziku na grzbiecie, niewielkie zaplamienie tylnego lica oprawy, EFEKTOWNA OPRAWA!