43

Ryszard Waśko (1947), SKRZYPCE DLA MAN RAYA, 2019 r.

Estymacje: 2 797 - 3 263 EUR
technika własna/papier, 39 x 79 cm
sygnowany na odwrocie oł.: R. Waśko I „Violine” I 2019 I (to Man Ray)
Praca Ryszarda Waśko „Violine- to Man Ray" to swoiste repetytorium z estetyki i historii sztuki, które autor proponuje odbiorcy. Jako jeden z najwybitniejszych artystów polskich, uprawiający analizę mediów w swoich strukturalnych realizacjach filmowych, video i fotografiach w latach 70-tych, tym razem w serii prac z lat 2014 -2019, nazwanej ''COLLAGE'', w niezwykle staranny sposób buduje kompozycje jednocześnie wprowadzając elementy kultowych prac z historii światowej sztuki. „Violine - to Man Ray" odnosi się do twórczości Man Raya. Jak sam pisze: ''Idea tych kolaży pochodzi jeszcze z 'Portretów Pociętych' (lata 70-te), kiedy to tworzyłem obrazy z 'luźnych' fotografii, które zestawiałem ze sobą. Były to jednak operacje w obrębie jednej techniki (fotografii). W kolażach poszedłem dalej, bo zderzam w nich ze sobą różne, nawet bardzo odlegle od siebie techniki (fotografia, akryl, gouache, olej, rysunek, xero, tusz, wydruki, itd.). Jednak zawsze punktem wyjścia jest jakaś fotografia, która sugeruje mi jakby dalszy 'rozwój' całego kolażu. W ten sposób uzyskuję jakiś nowy metaforyczny i nieuchwytny całościowy obraz".
Aukcja Sztuki Współczesnej
07 grudnia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
2 331 EUR
2 797 - 3 263 EUR
Wyświetleń: 92 | Ulubione: 0

Antiqua et Moderna

Aukcja Sztuki Współczesnej
07 grudnia 2019 CET/Warsaw

  300 000

Antiqua et Moderna
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472