Rosja centralna, pocz. XIX w.
tempera, deska, wym. 45 × 37,3 cm
w części centralnej, we wgłębieniach,
2 drewniane krucyfiksy. Pomiędzy nimi
schematyczne przedstawienie Jerozolimy,
powyżej Bóg Ojciec, niżej atrybut śmierci
Adama, czaszka. Po prawej stronie
wyobrażenie św. Longina i Jana Apostoła,
po lewej grupa opłakująca z Marią i Marią
Magdaleną. U góry sceny Zdjęcia z krzyża
oraz Złożenia do grobu; stan zachowania
dobry, niewielkie nadpalenia warstwy
malarskiej