15

Leon Kowalski, ŚWIĘTE OGNIE

Olej, sklejka, 23,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: L. Kowalski, na odwrocie naklejka z pierwotnej oprawy: Z cyklu "Wieś" N 21/ Autor: Leon Kowalski / adres: Kraków. Pologne / tytuł: "Święte Ognie" / rodzaj: olej / rozmiar: 32 ½ x 23 ½ cent.

Leon KOWALSKI (1870-1937)
Malarz i grafik, uczeń krakowskiej ASP w latach 1891-93. Naukę kontynuował w Monachium i Paryżu. Podróżował po Francji, Niemczech i Włoszech. Od 1920 mieszkał na stałe w Krakowie i aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym miasta. Był m.in. współzałożycielem Tow. Artystów Grafików. Z technik graficznych uprawiał litografię, drzeworyt, akwafortę. Tematem jego prac były pejzaże, kwiaty, drzewa, scenki miejskie, utrzymane w duchu francuskiego impresjonizmu, pod którego wpływem pozostawała twórczość artysty.
Aukcja 182 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
14 grudnia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
699 EUR
Wyświetleń: 58 | Ulubione: 0

DESA Kraków

14 grudnia 2019 CET/Warsaw

DESA Kraków
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także