2

Stefan Filipkiewicz, PEJZAŻ

Olej, sklejka, 49,5 x 69 cm,
sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz.

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Ur. 28.07.1879 roku w Tarnowie, zm. 23.08.1944 roku w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen - malarz i grafik, młodopolski pejzażysta. Sekretarz Komitetu Obywatelskiego do Spraw Opieki nad Uchodźcami Polskimi na Węgrzech Placówki "W"- przedstawicielstwa Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. W latach 1900-1908 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Pankiewicza oraz Jana Stanisławskiego, który wywarł duży wpływ na jego twórczość. Uznany był za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli "szkoły Stanisławskiego". Debiutował w 1899 r. serią pejzaży tatrzańskich wystawionych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. W 1905 roku został członkiem wiedeńskiej "Secesji". Od 1908 roku był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. W latach 1913-1914 prowadził kurs malarstwa dekoracyjnego w Szkole Przemysłowej w Krakowie. W latach 1914-1917 służył w Legionach.W 1929 roku otrzymał złoty medal na Powszechnej Wystawie Krajow
Aukcja 182 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
14 grudnia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
1 981 EUR
Wyświetleń: 80 | Ulubione: 0

DESA Kraków

14 grudnia 2019 CET/Warsaw

DESA Kraków
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także