72

Monika Skowronek (Ur.1984), Naocznik, 2015

Estymacje: 282 - 424 EUR
Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
akryl, płótno / 100 x 40 cm
111 x 50,5 cm, wymiary z ramą
sygnatura i data p.d.: ’Monika Skowronek 15’
numer inwentarzowy: 78/22/15/11/2019/poz.1
POCHODZENIE:
bezpośredni zakup od twórcy

Monika Skowronek,
urodzona 4 lutego 1984 roku w Hrubieszowie. Grafik komputerowy, fotograf, malarz i rzeźbiarz. W 2004 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu o profilu snycerstwo. Następnie w 2009 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Edukacji Artystycznej Politechniki Radomskiej w zakresie sztuk plastycznych o specjalności multimedia. W pracach mocno związanych z jej wyobraźnią (głównie malarstwo i rysunek) oscyluje między elementami rzeczywistymi i magicznymi ze świata astralnego czy też świata ‘fantasy’. Pragnie pokazać coś więcej niż tylko fizyczność świata. Istoty z obrazów autorki są transcendentne i jedynie odbiorca może domniemać czym jest owa istota znajdująca się na obrazie. Obecnie mieszka i tworzy na terenie Warszawy.
„Dlaczego zaprzeczać czemuś co otrzymaliśmy z przyjściem na świat i czemu uznawać to za złe, skoro odkrywanie jest naszym przeznaczeniem? Tylko dzięki własnej autentyczności poczujemy się wolni. Siłą napędową moich prac jest głównie moja wyobraźnia, sny i wizje na jawie. Prace pt. „Naocznik” i „Astralny” powstały w 2015 roku. „Naocznik” został stworzony pierwotnie jako grafika komputerowa skąd przeniosłam ją wtórnie na płótno z modyfikacjami i ponowną własną interpretacją. Są to prace, w których to dałam upust swoim wyobrażeniom na temat być może istniejących obok nas światów równoległych, a przynajmniej chcę wierzyć, że tak jest. W swych pracach wyzbyłam się akademickiego stylu interpretowania rzeczywistości i dałam upust swojej wyobraźni na rzecz interpretacji czegoś nierzeczywistego, a zarazem kosmicznego - nie z tej planety. Pragnę żeby moje obrazy oddziaływały i pobudzały wyobraźnię odbiorcy, bez narzucania czegokolwiek.” - Monika Skowronek
Aukcja sztuki
20 lutego 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
188 EUR
282 - 424 EUR
Wyświetleń: 316 | Ulubione: 0

Damma

Aukcja sztuki
20 lutego 2020 CET/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Monika Skowronek star