proj. Zofia Przybyszewska z 1956 r.,
porcelana biała, szkliwiona, dekorowana natryskiem; 4,5 x 13,5 x 13,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND;
Polska, Polska, Zakład Porcelany Stołowej „Ćmielów”, 3. tercja XX w.