8

WERGILIUSZ - KSIĘGI WSZYTKIE TO IEST KSIĄG DWANAŚCIE O ENEASZU TROIAŃSKIM Warszawa 1754.

WERGILIUSZ

KSIĘGI WSZYTKIE TO IEST KSIĄG DWANAŚCIE O ENEASZU TROIAŃSKIM

(AENEIDA) przekładania Jędrzeja Kochanowskiego.

Ksiąg czworo Ziemiaństwa (Georgica) przekładania Waleryana Otwinowskiego.

Ksiąg dziesięć Pasterek (Bucolica) przekładania W. Jmći X. Ignacego Nagurczewskiego S. Jesu.

Staraniem I. Załuskiego.

Warszawa 1754. Nakładem Pana Krzysztofa Bogumiła Nicolai Bibliopoli w Marywillu, frontispis (miedzioryt), k. [18], s. 527, [4], 100, [2], format 16x20,5 cm

E.XXXII, 370-371.

Zbiorowe wydanie dzieł Wergiliusza (właśc. Publiusa Vergiliusa Maro, 70-19 p.n.e.), rzymskiego poety, jednego z najwybitniejszych twórców w dziejach literatury.

Autorami poszczególnych przekładów byli:

Eneidy – Jędrzej Kochanowski, brat Jana, stolnik sandomierski; Georgików – Walerian Otwinowski, poeta, poseł na sejmy; Bukolików – Ignacy Nagurczewski (1719-1811), wybitny uczony, profesor w królewskim korpusie kadetów. Bukoliki wydano po raz pierwszy w oferowanym dziele.

Frontispis w miedziorycie Gottlieba Jacoba Marstallera (zm. po 1786), nadwornego sztycharza Stanisława Augusta, twórcy m.in. sławnego planu Warszawy Tirregaille’a.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA Z EPOKI, GRZBIET ZWYPUKŁYMI ZWIEZAMI IEFEKTOWNYMI ZDOBINIAMI, WYKLEJKI Z PAPIERU MARMORYZOWANEGO,  OBCIĘCIA KART BARWIONE

Stan DB+/ ubytek fragmentów k. tyt., drobne defekty opr., zabrudzenia, zaplamienia i odbarwienia, dość ŁADNY EGZEMPLARZ

VIII Aukcja książek i starodruków
29 lutego 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
822 EUR
Wyświetleń: 82 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

29 lutego 2020 CET/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993