11

MOSKWA. Plakat propagandowy z okresu II wojny światowej, wyd

add Twoja notatka 
MOSKWA. Plakat propagandowy z okresu II wojny światowej, wydMOSKWA. Plakat propagandowy z okresu II wojny światowej, wyd
Opis pozycji

MOSKWA. Plakat propagandowy z okresu II wojny światowej, wyd. Государственное Издательство ИСКУССТВО, Moskwa-Leningrad 1942; plakat mający mobilizować żołnierzy sowieckich do walki z niemieckimi najeźdźcami – na ich emocje miał wpłynąć obraz Niemca wykorzystującego starca i kobietę w charakterze siły pociągowej; uwagę zwraca kontrast pomiędzy praktycznie cz.-b. grafiką, z wyrazistym wezwaniem w kolorze czerwonym: ОСВОБОДИ! (pol. WYZWÓL!); w lewym dolnym rogu znajduje się krótki tekst propagandowy, informujący bojowników Czerwonej Armii, że Niemcy (zwraca uwagę narodowa, a nie klasowa, bądź ideologiczna identyfikacja wroga) chcą zmienić ludzi sowieckich w swoich niewolników i wzywający ich do walki za naród, ojczyznę i władzę sowiecką; tekst kończy się hasłem: СМЕРТЬ НЕМЕЦКИМ ОКУРАНТАМ!; druk dwubarwny, st. bdb., minimalne uszkodzenia krawędzi; wymiary arkusza: 575x413 mm;

Aukcja
XXVII Aukcja Antykwariatu Wu-eL
gavel
Data
28 marca 2020
date_range
Cena wywoławcza
1 037 EUR
Pozycja nie została sprzedana i może być wciąż dostępna. Jeśli chcesz ją kupić, wyślij zapytanie o możliwość sprzedaży i aktualną cenę.
Wyświetleń: 49 | Ulubione: 1
Aukcja
XXVII Aukcja Antykwariatu Wu-eL
Data
28 marca 2020
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
10.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 10
  200
  > 20
  500
  > 50
  2 000
  > 100
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin
 1. Osoba biorąca udział w aukcji w sposób świadomy akceptuje warunki określone regulaminem.
 2. Uczestnikiem aukcji może być każda osoba fizyczna, która posiada zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, ale posiadająca zdolność prawną.
 3. Licytujący ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz do dokonywania w nich poprawek zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Administratorem danych osobowych jest: ANTYKWARIAT WU-EL DR WOJCIECH LIZAK, NIP: 8511807452, ul. św. Wojciecha 1/U3, 70-410 Szczecin.
 4. Dane osobowe uczestników licytacji są danymi poufnymi i pozostają do wyłącznej dyspozycji wyżej wymienionego administratora danych.
 5. Przedmiotem aukcji są obiekty powierzone do sprzedaży przez komitentów lub stanowiące własność Antykwariatu.
 6. Ceny podane w katalogu są cenami wywoławczymi. Do cen wylicytowanych dolicza się 10%, a w przypadku sprzedaży poaukcyjnej - 15%.
 7. Prawo pierwokupu ma Biblioteka Narodowa oraz inne uprawnione instytucje po cenach wylicytowanych. Ostateczna lista wynikowa wraz z uwzględnieniem prawa pierwokupu zostanie opublikowana po aukcji.
 8. Zatwierdzenie przez licytującego ostatecznej, wylicytowanej ceny stanowi zawarcie umowy kupna-sprzedaży.
 9. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie dokonania wpłaty całości wylicytowanej kwoty.
 10. Nabywca zobowiązany jest wykupić wylicytowane obiekty w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji.
 11. Zakupione obiekty wysyłane są przesyłkami kurierskimi, po doliczeniu opłat związanych z wysyłką. Dla instytucji następuje to kredytowo (bez obowiązku przedpłaty), dla osób fizycznych po przedpłacie lub za zaliczeniem pocztowym.
 12. Niewykupienie obiektu nie zwalnia nabywcy od pokrycia kosztów wynikłych z faktu wylicytowania obiektu, łącznie z roszczeniami dotychczasowego właściciela.
 13. Opisy obiektów są objęte ochroną przewidzianą przez przepisy prawa autorskiego. 
O aukcji


FAQ
Czekaj...
O sprzedawcy
Antykwariat Wu-eL
Kontakt
account_balance ul. św. Wojciecha 1, 70-410 Szczecin
keyboard_arrow_up
add