tempera na desce, płótno; 2 szpongi; 63 x 53,3 x 2 cm.
Rosja, k. XIX w.
W malowidle wyraźne wpływy okcydentalne. Postać Marii w koronie, z Dzieciątkiem, dzierżącej berło królewskie - stojącej na tle mandorli. Wokoło anioły torujące Jej ścieżkę wśród tłumu ludzi. U dołu owalny kartusz z tekstem pisanym cyrylicą.