Rubczak Jan, Kociół drewniany w Ruptawie, lata 30. XX w.
Litografia ręcznie kolorowana akwarelą, papier; wym.: 330 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak / Ruptawa. Drewniany kociół pw. Podwyższenia Krzyża więtego stoi dzi w Kaczycach; wybudowany przed 1620 r. w Ruptawie, stanowiącej dzi częć Jastrzębia Zdroju. Kociół stał opuszczony od 1949, gdy wybudowano tam nową, murowaną wiątynię. Budynek rozebrano i odtworzono w latach 1971-1972 w Kaczycach. Praca unikatowa.
Aukcja Dzieł Sztuki nr 56. Malarstwo, Grafika, Rysunek