12

Stanisław Kortyka, Stąd do horyzontu, 2015

tryptyk, olej, płótno, 30 x 90 cm (3 x 30 x 30 cm), sygn. na odwrocie, oprawiony

Urodzony w 1943 r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) we Wrocławiu w latach 1963-1969. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Z. Karpińskiego i projektowania malarstwa w architekturze w pracowni doc. A. Mazurkiewicza w 1969 r. Brał udział w ponad 140 wystawach zbiorowych środowiskowych i ogólnopolskich. Malarstwo i rysunek prezentował na 28 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Wydał cztery zbiory poezji. W 1992 r. uzyskał tytuł naukowy profesora. Jest profesorem zwyczajnym. Prowadzi pracownię malarstwa we wrocławskiej ASP oraz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Laureat Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Wrocławia na Dolnośląskich Wystawach Sztuki, Malarstwo 2004 oraz Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina na XXI Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2006 r.

http://galeriabohema.pl/artysta/kortyka-stanislaw-ryszard/

Internetowa Aukcja Sztuki
26 marca 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
379 EUR
Wyświetleń: 89 | Ulubione: 0

Galeria Bohema

Internetowa Aukcja Sztuki
26 marca 2020 CET/Warsaw

Galeria Bohema
Galeria Bohema
Środkowa 12
03-430 Warszawa
+48 889 202 281
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także