Srebro próby 12 częściowo złocone cechowane (Nast kursywą w owalu, 12, znak warsztatowy, w Warszawie kursywą w owalu); wys. 8 cm, szer. 11 cm, głęb. 5,5 cm
Warszawa, lata 30. XIX w.
Na cokolikach owalnych ujętych w pas godronów, z trzonami w formie pełnoplastycznych delfinów ukazanych antytetycznie, , na których wspierają się czary owalne, gładkie, z rozchyloną krawędzią, o uniesionych bokach na osi dłuższej, wewnątrz złocone; z boków ucha z woluty akantowej
Firma cieszyła się dużą popularnością, realizowała liczne zamówienia również bardzo prestiżowe m.in. przedmioty do dekoracji rezydencji cesarskich w Królestwie. Po śmierci Ludwika Bernarda firmę prowadziła jego żona Julianna, w 1854 roku kierownictwo przejął ich syn Ludwik Walenty (zmarł w 1887).