Fabbri P., Pirazzoli N. "Il Teatro Alighieri Un`Opera Veneziana A Ravenna" [Teatr Aligieri z operą wenecką w Rawennie]. Edizioni Essegi. Ravenna 1988, s. 100, w. 30 x 24,5 cm. Oprawa twarda z obwolutą. Stan dobry, książka czysta, obwoluta z delikatnie podniszczonym narożnikiem.
Dante Alighieri - tradycyjny teatr jest głównym w Rawennie. Teatr został zbudowany na polecenie administracji miejskiej po postępującej degradacji teatru głównego ówczesnego „Teatru Społecznego”. Administracja zidentyfikowała idealne miejsce do budowy nowej konstrukcji na Piazzetta degli Svizzeri, której projekt powierzono wenecjanom Tommaso i Giovanowi Battisti Medunie, byłym restauratorom Teatru Wielkiego La Fenice w Wenecji.