25

Tatiana Majewska, Baletnica - z serii Uchwycić Ruch

akwarela, 38 x 26 cm

Urodziła się w 1961 r. w Rosji  w Joszkar – Olińskiej Republice Autonomicznej Marij – Eł (Powołże). Jest absolwentką Akademickiej Szkoły Artystycznej w  Joszkar – Ole (1997 – 1981) oraz Omskiego Instytutu Sztuki w Omsku na Syberii (1982 – 1987), gdzie otrzymała dyplom magistra sztuk.  Od 20 lat mieszka w Polsce, gdzie tworzy w technice olejnej i akwarelowej. Maluje portrety, akty, sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty, martwą naturę. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmowała się  konserwacją zabytków. Pracowała m. in. w zespole konserwatorów zajmujących się renowacją w: Archikatedrze w Lublinie, Bazylice w Krakowie, Klasztorze na Jasnej Górze oraz wielu innych. Jej obrazy doceniane są przez kolekcjonerów na całym świecie, m. in. w USA, Rosji, Niemczech i Polsce. Artystka należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Malarstwo Tatiany Majewskiej to furtka do tajemniczego świata, to nagość która nie zawstydza; to zmysłowość; to ruch zaklęty w płótnie. Przedstawione kobiety, otulone światłocieniem przedstawiają obraz subtelny ale i bezkompromisowy. Artystka sięga po realizm, wprowadzając odbiorcę w metafizyczny, tajemniczy świat, wciąż obecny obok nas, a jednak daleki i fantastyczny.

Majowa Aukcja Młodej Sztuki
02 maja 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
132 EUR
156 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
132 EUR
118%
Wyświetleń: 132 | Ulubione: 1

Galeria POPART

Majowa Aukcja Młodej Sztuki
02 maja 2020 CEST/Warsaw

Galeria POPART
Galeria Popart
ul Bóżnicza 11b
61-751 Poznań
+48 881 208 908
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także