298

[Zdjęcia różne 2 - fotografie widokowe i sytuacyjne]. [1. poł. XX w./2. poł. XX w.]. Zestaw 4 odbitek.
1. Odbitka z kliszy z pocz. XX w., form. ca 52x57 cm - widok na kościół św. Marii Magdaleny z ruchem ulicznym na pierwszym planie kompozycji (podobne, choć nieco późniejsze ujęcie reprod. w: I. Kotłobułatowa „Lwów na fotografii 1860-2006”. Lwów 2008, s. 205). Krawędzie odbitki uszkodzone.
2. Odbitka z kliszy z l. 30. XX w., autorstwa najprawdopodobniej Marka Münza, form. ca 34x46 cm - widok z jednej z głównych promenad miasta Wałów Hetmańskich na ulicę Kilińskiego, ze wzmożonym ruchem ulicznym  i widocznymi tramwajami.
3. Odbitka z kliszy z l. 20./30. XX w., form. ca 24,5x39,5 cm - widok plac św. Ducha z samolotem Potez XV A2 (nr 40 816? i ze znak firmowym "PWS" na stateczniku pionowym, wyprodukowany w l. 1924-1929 w Podlaskiej Wytwórni Samolotów z siedzibą w Białej Podlaskiej) - i zgromadzonymi wokół wojskowymi w oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości.
4. Odbitka z kliszy z l. 20. XX w., form. ca 18x23,5 cm - widok na plac św. Ducha z przechodniami zmierzającymi do swoich celów i spoglądającymi w obiektyw fotografa.
129 Aukcja Antykwaryczna
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
31 EUR
83 EUR
267%
Wyświetleń: 32 | Ulubione: 0

Antykwariat RARA AVIS

129 Aukcja Antykwaryczna
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw

  > 5
  50

Antykwariat RARA AVIS
Antykwariat "RARA AVIS" s.c.
ul. Szpitalna 11
31-024 Kraków
+48124220390
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte