488

KOSSAK , TONDOS - KLEJNOTY MIASTA KRAKOWA stan idealny!

KOSSAK Juliusz, TONDOS Stanisław

KLEJNOTY MIASTA KRAKOWA

Dwadzieścia cztery widoki w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa,
z tekstem historycznym Władysława Łuszczkiewicza oraz z przedmową Mariana Sokołowskiego.
Kraków 1886. Nakł. i własn. Kutrzeby i Murczyńskiego, 24k. tekstu, 24 barwne chromolitografie, format 40,5x51 cm [!]

Zawiera 24 chromolitografie z widokami najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc Krakowa jak: Kościół św. Marka, Rondel Bramy floriańskiej, Widok Kościoła Katedralnego, Kościół Mariacki, Muzeum Książąt Czartoryskich, Kościół św. Floryana, Wawel, Kościół św. Piotra i Pawła, Sukiennice, Kościół św. Barbary, Kościół Karmelitów, Kościół św. Michała, Kościół Bożego Ciała, Kościół Dominikanów, Dziedziniec Biblioteki UJ, Wieża Ratuszowa, Kościół Norbertanek, Panorama Krakowa, Kościół św. Katarzyny, Collegium Novum, Widok Zamku Królewskiego, Kościół Kapucynów, Gmach ASP, Reszty dawnych murów miasta.

Efektowne chromolitografie wykonane według rysunków Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa.
Każda grafika naklejona na oryg. karton.

OPRAWA - TEKA INTROL., NA LICU ZŁOCONE NAPISY, ZŁOCONY HERB KRAKOWA I WIEŻA KOŚCIOŁA MARIACKIEGO.
CAŁOŚĆ W OCHRONNEJ TECZCE Z EPOKI.

Rzadkie!
14
Stan BDB/ IDEALNY/ minimalne otarcia teki, drobne przebarwienia na marginesach podkładów, PIĘKNY EGZEMPLARZ
IX Aukcja książek i starodruków
30 maja 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
3 084 EUR
7 753 EUR
251%
Wyświetleń: 360 | Ulubione: 2

Antykwariat Sobieski

30 maja 2020 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993