Sygnowana kobaltem podszkliwnie: HStan zachowania: przetarcia złoceń, korpus klejony.
Manufaktura założona została w roku 1818 we wsi Kuziajewo pod Moskwą w okolicy słynącej z wyrobu ceramiki (tzw. Gżel) przez braci Iwana, Tichona i Siemiona. W połowie lat 50-tych XIX wieku stała się własnością Jakowa Gierasimowicza Chrapunowa (pochodzącego z rodziny wytwórców porcelany). Firma działała do roku 1918. Była to jedna z najlepszych wytwórni w regionie w epoce empiru przewyższająca okolicznych wytwórców jakością swoich produktów.
Cena wywoławcza 1000
Estymacja 1200 - 1400