BALIŃSKI MICHAŁ - PISMA HISTORYCZNE, 1-4 komplet [w 1 wol.]. NAKŁADEM G. SENNEWALDA KSIĘGARZA, WARSZAWA 1843r., str. [6], XXVII, [1], 318, 2 k. tabl. (portret miedzioryt oraz faksym. litografia); [6], 302, [23], 3 k. tabl. (2 litografie oraz tabl. genealog. rozkł.); [4], 209, [4], 1 k. tabl. (portret miedzioryt); [4], 182, [2], 1 k. tabl. (litografia); 21,5cm.
Komplet pism historycznych Michała Balińskiego (1794-1864) - polskiego historyka (w szczególności Litwy i Wilna), pisarza, publicysty, działacza oświatowego. Tom 1-2 zawiera "Pamiętniki o królowej Barbarze żonie Zygmunta Augusta"(portery Barbary Radziwiłłówny i Mikołaja Radziwiłła oraz widok pałacu Barbary w Wilnie). Tom 3 to wyczerpujące życiorysy Jana Wolana oraz Jana Potockiego (portert). W tomie 4 znajdziemy m.in. monografię zamku w Krewie oraz wspomnienia z wycieczki do Zwolenia i Kazimierza (litografia).
OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z ZŁOCENIAMI NA GRZBIECIE, BRZEGI KART BARWIONE NA CZERWONO. STAN Dobry+/Dobry, otarcia/przetarcia oprawy, bark 3k. faksym. w t.1, bardzo niewielki foxing
RZADKIE