Olej, płótno, 70 x 50 cm
"Obraz przeciwko koronawirus" pochodzi z cyklu Obrazy użytkowe, w którym artysta wykorzystuje wiedzę z różnych kultur o leczniczych i magicznych mocach koloru. Z boku obrazu przyklejony został semirubin
- rubiny wykorzystywane były do obniżania gorączki poprzez położenie go na pępku chorego.