fajans, szkliwo cynowe, kobalt;
przetarcia drobne ubytki szkliwa na krawędziach, pęknięcia (szkliwa) w dnie, brak pokrywy;
wys. 34,5 cm, średn. podstawy 15 cm, średn. szyjki 11 cm; sygn. kob. podszkl. znak I0, i przypominający literę D
Holandia, Delft (?), 2.-3. ćw. XVIII w.