16

Henryk Siemiradzki (1843-1902), Narodziny Wenus (Nimfy wodne), lata 1880-te

Estymacje: 11 312 - 20 362 EUR

olej/płótno naklejone na tekturę, 31,5 x 26 cm

sygn. p. d.: HSiemiradzki

dowód zakupu w Desie, Warszawa 1973 r. metka Desy do obiektu

na odwrociu naklejona kartka: ORZECZENIE dr. Kazimierza Buczkowskiego kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie, biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki / … Kraków, dnia 30.VII.1946 r.; poniżej napis: własność / E Sokołowski / Seroki

„Narodziny Wenus” to szkic do obrazu „Nimfy wodne” (rosyjski tytuł „Najady”) z lat 1880-tych; obecnie w Rosji w zbiorach muzeum regionalnego im. I. P. Pożałostina w Riazaniu.

AUKCJA SZTUKI ze zbiorów W. i J. Tłuchowskich
18 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
7 692 EUR
11 312 - 20 362 EUR
17 353 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
14 706 EUR
226%
Wyświetleń: 392 | Ulubione: 4

Artessia Dom Aukcyjny

18 czerwca 2020 CEST/Warsaw

Artessia Dom Aukcyjny
Artessia Dom Aukcyjny
ul. Wilcza 55/63
00-679 Warszawa
+48 66 570 55 63
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także