36

Feliks Michał Wygrzywalski, RYBACY CIĄGNĄCY SIECI

Olej, płótno, 56 x 77 cm,
sygn. p.d.: F. Wygrzywalski.
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny arabskie, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności. Artysta znakomicie opanował technikę pastelową, jego prace odznaczają się miękkim modelunkiem i ciepłą, nasyconą kolorystyką.
Aukcja 185 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
13 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
4 955 EUR
Wyświetleń: 145 | Ulubione: 0

DESA Kraków

13 czerwca 2020 CEST/Warsaw

DESA Kraków
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także