324

Stanisław Paciorek (1889-1952), W ogrodzie, 1928

Estymacje: 783 - 1 230 EUR
olej, sklejka / 60 x 72,5 cm
73,5 x 86 cm, wymiary z ramą
sygnatura i data p.d.: ’S. Paciorek 928’
numer inwentarzowy: UK/sp/11/5/2020/a
POCHODZENIE:
kolekcja prywatna

Stanisław Paciorek tworzył w technice olejnej pejzaże, sceny rodzajowe w pejzażu, portrety i widoki architektoniczne. W 1908 ukończył Państwową Szkołę Przemysłową i zdobył nagrodę w konkursie dekoracyjnym Kunstgewerbeschule w Wiedniu. W tym samym roku rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem takich wybitnych malarzy, jak Jacek Malczewski, Józef Mehoffer czy Teodor Axentowicz. Paciorek był także pedagogiem - wykładał rysunek w gimnazjum realnym w Ojcowie. Zajmował się tworzeniem dekoracji teatralnych oraz projektowaniem scenografii do oper Stanisława Moniuszki. Paciorek był członkiem ZPAP i Grupy Artystów Polskich Krąg. Swoje prace pokazywał w TPSP w Krakowie, Lwowie, Poznaniu czy Łodzi, a także w Institute of Art w Detroit. Dzieła artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Krakowie i innych muzeach polskich i zagranicznych. Zmarł w Krakowie.
Aukcja sztuki
30 lipca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
559 EUR
783 - 1 230 EUR
Wyświetleń: 166 | Ulubione: 0

Damma

Aukcja sztuki
30 lipca 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także