333

Abraham Neuman [Neumann] (1873-1942), Ostatni śnieg

Estymacje: 1 342 - 2 461 EUR
olej, płyta / 28,5 x 38,5 cm [w świetle ramy]
42,8 x 52,8 cm, wymiary z ramą
sygnatura p.d.: ’A. Neuman’
numer inwentarzowy: UK/pm/24/6/2020/a
POCHODZENIE:
kolekcja prywatna

Abraham Neuman, ur.1873 Sierpc - zm 1943 Kraków) - malarz, grafik. W 1892 przyjechał do Warszawy, by uczyć się malarstwa. W 1897-1902 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pieknych u J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego; później w Académie Julian w Paryżu (1903). Mieszkał w Krakowie, a w 1908-1913 - w Zakopanem; lata I wojny światowej spędził w Wiedniu. Dużo podróżował po Europie, kilka lat przebywał w Stanach Zjednoczonych. Palestynę odwiedził po raz pierwszy w 1904, a potem - w 1925-1927 - wykładał w Szkole Rzemiosł Artystycznych "Becalel" w Jerozolimie. Neuman był członkiem krakowskiego Zrzeszenie Polskich Artystów Plastyków oraz Zrzeszenia Żydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie. Najchętniej malował pejzaże z Tatr, Kazimierza Dolnego, Bretanii, Palestyny W późniejszych latach malował też portrety i martwe natury. Najczęściej używał techniki olejnej, pastelu; stosował także litografię i drzeworyt barwny. Malował swobodnymi pociągnięciami pędzla; stosował stonowaną, zharmonizowaną gamę barwną, umiejętnie posługiwał się światłem.
Aukcja sztuki
30 lipca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
671 EUR
1 342 - 2 461 EUR
Wyświetleń: 344 | Ulubione: 0

Damma

Aukcja sztuki
30 lipca 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także