Akwarela, papier; 25 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Бухгольц
Teodor BUCHHOLZ (Федор Федорови Бухгольц)
1857 Włocławek - 1942 Leningrad
Polski malarz związany z Petersburgiem. Był synem właściciela drukarni we Włocławku Teodora Gustawa Buchholza i Eleonory z d. Fothke. Absolwent ASP w Petersburgu u P. Czistiakowa i W. Jacobiego (uczęszczał w latach 1878-1886), później długoletni wykładowca Szkoły Sztuk Pięknych w Petersburgu. Tworzył głównie sceny historyczne, pejzaże i rodzajowe, pod koniec XIX w. malował w stylu secesji. Swoje obrazy wystawiał przede wszystkim w Petersburgu, ale miał także wystawę w Zachęcie.