szkło przeźroczyste barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 29,5 cm;
Huta "Julia" w Piechowicach lub Szklarskiej Porębie; 2 poł. XX w.;
stan zachowania: na spodzie rysy użytkowe.