olej, dykta; 15,5 x 11 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie dedykacja autorska: Z życzeniami / Szczęśliwego / Nowego Roku / 1955!