drewno, polichromia, wys. 97 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?; 2 poł. XVIII w.
Figura Świętego w szatach z fałdami o dużych powierzchniach, niemal „blaszanych”. Głowa z kędzierzawymi włosami i brodą zwrócona w lewo, wzrok skierowany w górę.
Brak rąk rzeźby; ślady po owadach, ubytki polichromii.