407

Grzegorz Ratajczyk (Ur.1960), Inne pole u stóp Volterry -zaorane, 2017

Estymacje: 2 045 - 3 182 EUR
olej, płótno / 70x 100cm
tytuł, sygnatura, data i rozmiar na rewersie:
‘INNE POLE U STÓP VOLTERRY -
ZAORANEGRZEGORZ RATAJCZYK
2014-2017 100x70’
numer inwentarzowy: UK/gr/28/7/2020/1
POCHODZENIE:
twórca

Grzegorz Ratajczyk urodził się 20 stycznia 1960 roku w Krotoszynie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1980-1985 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.
W 1985 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Norberta Skupniewicza. Jest laureatem konkursu o stypendium im. Marii Dokowicz w 1986 roku. Stypendium przeznaczył na rezydencję artystyczną we Francji. Od 1985 roku pracuje w macierzystej uczelni.
W 2005 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2011 roku jest kierownikiem XIII Pracowni Malarstwa. W 2014 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Był organizatorem i uczestnikiem wielu plenerów i wystaw oraz podróży artystycznych. Do tej pory miał 31 wystaw indywidualnych [m.in. w Rzymie, Gubbio, Brukseli, Lipsku] oraz uczestniczył w ponad 30 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Zamek Górków w Szamotułach i kolekcjach prywatnych.
Aukcja sztuki
24 września 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 364 EUR
2 045 - 3 182 EUR
Wyświetleń: 133 | Ulubione: 0

Damma

Aukcja sztuki
24 września 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także