456

Kazimierz Cholewa (Ur.1948), Dziewczyna w bieli, 1992

Estymacje: 404 - 583 EUR
olej, drewno / 17 x 12 cm
25 x 18 cm, wymiary z ramą
sygnatura i data p.d.: ‘KCH 92’
tytuł i data na rewersie: ‘Dziewczyna w bieli 1992’
POCHODZENIE:
twórca

Kazimierz Cholewa ur. 1 stycznia 1948 roku w Świątnikach Górnych k. Krakowa. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom w 1972 roku. Jest członkiem Stowarzyszenia Miniaturzystów Polskich w Warszawie. Dziedziny uprawianej przez niego twórczości to: projektowanie wnętrz i form przemysłowych, wystawiennictwo, grafika użytkowa oraz malarstwo. Ulubioną formą wypowiedzi artysty jest malarstwo portretowe, głównie miniatura w technice dawnych mistrzów. Jego miniatury znajdują w Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, Zamku Ostrogskich w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, USA i wielu krajach Europy.
Aukcja sztuki - 75 lat ZPAP
04 października 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
269 EUR
404 - 583 EUR
413 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
359 EUR
153%
Wyświetleń: 242 | Ulubione: 1

Damma

Aukcja sztuki - 75 lat ZPAP

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także