303

NIEDZIAŁKOWSKI KAROL - WRAŻENIA Z PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ.

NIEDZIAŁKOWSKI KAROL - WRAŻENIA Z PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. Z LICZNEMI ILUSTRACYAMI W TEKŚCIE. NAKŁADEM KSIĘGARNI K. GRENDYSZYŃSKIEGO, PETERSBURG 1898r., str. [8], 513, [1]; 27,5cm. XIX-wieczne wspomnienia polskiego pisarza i duchownego opatrzone licznymi ilustracjami w tekście.

Treść

Część I
Z domu do Konstantynopola
Ośm dni w Konstantynopolu
Skutari – Wyspy Książęce – Kościoły
Z Konstantynopola do Jerozolimy

Część II
Jeruzalem, trochę topografii, historii i statystyki
Haram-esz-Szerif, meczety Omara i El-Aksa – Miejsce płaczu Żydów. Dzielnica ormiańska – Cytadela – Patriarchat grecki
Patriarchat katolicki – Kościół i klasztor N. Zbawiciela – Kościół Ecce Homo – Kaplica Biczowania – Kościół św. Anny – Via Dolorosa
Kościół Grobu Pańskiego
Poza murami Jerozolimy
Stosunki i życie w Jerozolimie
Betlejem i jego okolice – Miasto św. Jana in Montanis – Betania

Część III
Z Jerozolimy do Nazaretu
Nazaret
Karmel
Z Karmelu do Jaffy przez równinę Sarońską
W Egipcie
Powrót do domu i zakończenie

OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, ZŁOCENIA I TŁOCZENIA NA LICU I GRZBIECIE, OZDOBNE WYKLEJKI. STAN Dostateczny+, przetarcia/przybrudzenia oprawy, podklejenie wyklejek paskami materiału, niewielkie przybrudzenia kilku str., naderwanie jednej str., wyrwany kawałek str. 299 (dołączona kopia)

ANTYKWARIAT OKTAWIAN 6. Aukcja książek
06 marca 2021 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
40 EUR
59 EUR
147%
Wyświetleń: 45 | Ulubione: 1

Antykwariat Oktawian

06 marca 2021 CET/Warsaw

Antykwariat Oktawian
ANTYKWARIAT OKTAWIAN Sebastian Sadowski
ul. Świętego Rocha 13/15 / 117
15-879 Białystok
+48 534 044 332