szkło barwione w masie na kolor butelkowy, dekorowane powierzchniowo emalią, złocone, szlifowane;
wys. 18 cm; średn. podstawy: 8 cm.
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna (1777-1864), pocz. XX w.
Puchar z zielonego szkła o heksagonalnej podstawie, rozszerzająca się ku wlewowi czara zdobiona groteskowym ornamentem techniką wielobarwnej emalii na szkle, ranty wlewu szlifowane i złocone, nóżka z pierścieniowym wyobleniem, złoconym i dwulistnym wykończeniem heksagonalnej stopki.