szkło dwuwarstwowe, bezbarwne, listra kobaltowa, szlifowane, złocone;
wys. karafki 30,5 cm, średn. podstawy: 13 cm , wys. kieliszka 13 cm, średn. stopy kieliszka 6,7 cm.
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna (1777-1864), 3 ćw. XX w.
Zestaw wykonany z bezbarwnego szkła, szlifowanego, dekorowanego kobaltową listrą oraz ręcznie wykonanymi złoceniami, karafka w formie butli z przedłużoną szyjką i rozszerzanym wlewem, brzusiec rozszerzający się ku spodowi, kieliszki powtarzają dekorację karafki, czarki o formie otwartej sfery, nóżka dekorowana złoconym wałkiem w dolnej partii, stopka o przekroju okręgu, złocona.