614

BERLIN, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), Waza serwisowa z pokrywą, z relifem Neuozier i dekoracją kwiatową

Estymacje: 1 770 - 1 991 EUR
porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
lekkie przetarcia złoceń; wys. 31,5 cm, dł. ok. 40 cm, szer. ok. 24 cm;
sygn. kob. podszkl. berło, przy krawędzi wyciski: 35. oraz ///
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), ok. poł. XIX w.
Waza owalna, lekko wybrzuszona, przy krótszych bokach uchwyty w formie plastycznych rocaillowych rytonów z motywem roślinnym; lekko wysklepiona pokrywa z uchwytem - plastyczną figurką przyklękającego putta z rogiem obfitości, z którego wysypują się kwiaty. Wokół krawędzi wazy i pokrywy szlak złocenia roślinnego. Na brzuścu dwustronnie, a na pokrywie z czterech stron - kompozycje kwiatów „niemieckich” (m.in. z różą, tulipanem, prymulami, niezapominajkami, pierzastym makiem, chabrem i nasturcją).
Model wazy z popularnym reliefem Neuozier z końca XVIII w., powtarzany do czasów współczesnych w zespołach serwisowych z dekoracją kwiatową.
276 Aukcja Sztuki Dawnej
14 października 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 659 EUR
1 770 - 1 991 EUR
Wyświetleń: 85 | Ulubione: 0

Rempex

276 Aukcja Sztuki Dawnej

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte