konstrukcja: dębina, okleina: drzewo różane; 76, 5 x 100 x 46,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja ?, pocz. XX w.
Z blatem wyklejony czterema arkuszami forniru, ujętymi szeroką bordiurą, intarsjowany żyłką i wstęgami, z szufladką od frontu, wsparty na czterech zbieżnych, lekko giętych nóżkach, ozdobiony klasycyzującymi okuciami (galeryjką, głowami baranów, stopkami).