szkło typu "antico" mosiądz niklowany, polerowany; wys. 60 cm, średn. 28 cm;
Niemiecka firma: Temde Leuchten, l. 70. XX w.;
stan zachowania:uszkodzony klosz w miejscu niewidocznym, zakrytym opaską trzonu.